EFC

Aktualności

01.03.2020

Piszesz o edukacji? Jesteś we właściwym miejscu!

Właśnie ruszyliśmy z III edycją Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego! To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji w Polsce. Nagradzani naukowcy, edukatorzy i dziennikarze piszą o edukacji merytorycznie, nieszablonowo i odpowiedzialnie. 

Począwszy od marca do konkursu można zgłaszać artykuły opublikowane w mediach drukowanych lub internetowych. Artykuły naukowe zgłaszane do konkursu powinny być afiliowane przez co najmniej jednego autora przy polskiej instytucji naukowej. Prace będą oceniane przez szerokie grono specjalistów takich, jak prof. Michał Federowicz, Alicja Pacewicz czy dr Przemysław Sadura. Autorzy publikacji, które według kapituły istotnie przyczyniają się do wspierania środowisk szkolnych i akademickich, otrzymają nagrody pieniężne podczas uroczystej gali w listopadzie.

Cieszymy się, że możemy pochwalić się sukcesami zeszłorocznych laureatów nagrody i że w tym roku będziemy mogli nagrodzić kolejnych. Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przypomina postać niezwykłego polskiego pedagoga, który poświęcił całe życie edukacji, ale także docenia tych, którzy wspierają rozwój edukacji w Polsce dziś, z czego jesteśmy bardzo dumni.