EFC

Zespół

Zespół EFC to ludzie z pasją, pracujący nad tworzeniem wysokich standardów edukacji i wspierania rozwoju wybitnie uzdolnionej młodzieży w Polsce.

Zarówno pracownicy zajmujący się administracją, komunikacją, finansami, jak i Ci którzy bezpośrednio pracują z młodzieżą są wysokiej klasy specjalistami, z wieloletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach pozarządowych.

Szczególne zadania w EFC pełnią koordynatorzy regionalni i psycholog, którzy pozostają do dyspozycji stypendystów zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Są ekspertami, którzy opiekują się stypendystami oraz czuwają nad przebiegiem rekrutacji.

Igor Brewka

Menedżer ds. administracji

Absolwent ukrainistyki UMSC w Lublinie, pracownik naukowo-dydaktyczny UWM w Olsztynie, tłumacz przysięgły. Chętnie podejmuje się różnych wyzwań organizacyjno-administracyjnych oraz pomaga potrzebującym. Z zamiłowania informatyk. Lubi dobre kino, gry komputerowe i planszowe oraz literaturę fantastyczną.

Agata Bańkowska

Menedżerka ds. komunikacji

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od lat związana z branżą reklamową. Interesuje się kulturą, reklamą oraz budowaniem wizerunku marki. W Fundacji EFC odpowiedzialna jest za szeroko pojęte tematy związane z komunikacją. Możliwość łączenia swoich umiejętności i zainteresowań na rzecz fundacji daje jej dużo determinacji i satysfakcji. Prywatnie uwielbia przyrodę, sztukę i podróże.

Ulyana Buzenko

Specjalistka ds. administracji

Absolwentka Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku, nauczycielka, pracowniczka naukowo-dydaktyczna.
W Fundacji EFC wykorzystuje swoje doświadczenia w pracy administracyjnej. Lubi pomagać innym, podróżować i czytać. Interesuje się psychologią i rozwojem dzieci.

Marek Michalewski

Superwizor

Absolwent Morskiej Uczelni w Gdyni. Po zakończeniu wieloletniej pracy na morzu w charakterze radiooficera, objął opieką Stypendystów pochodzących ze szkół w Słupi i Szczekocinach. W EFC jest odpowiedzialny za współpracę w zakresie pomocy materialnej i promocji Gimnazjum im prof. Romana Czerneckiego w Słupi.

Urszula Kuczyńska

Koordynator Projektów

Absolwentka Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Podejmowała też studia w zakresie Projektowania Wystaw na Politechnice w Mediolanie. Zdobyła dyplom z Edukacji Artystycznej na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w warszawskiej ASP. Pracuje na co dzień z przestrzenią i rzeźbą zarządzając dorobkiem artystycznym. Interesuje ją wychowanie estetyczne oraz kultura edukacji.

Aleksandra Saczuk

Koordynatorka Programu Edukacja Inspiracja

Absolwentka europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonatka edukacji, trenerka, opracowuje projekty edukacyjne i społeczne, i nimi zarządza. Doświadczenie zdobywała w organizacjach pozarządowych (m.in. w CEO, PFRS), jak również w polskiej i francuskiej administracji państwowej oraz na uczelni – realizując jako doktorantka projekty badawcze. Wierzy w mądrą, nowoczesną edukację podążającą za zmieniającym się światem.

Elżbieta Broda

Koordynatorka programu MoN w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim

Ukończyła politologię i historię na Uniwersytecie Gdańskim. Studentka Iberystyki. Nauczyciel i pedagog, od wielu lat pracuje z młodzieżą zdolną. Największa pasja: podróże po wyspach Greckich i Andaluzji.

Agnieszka Jabłońska-Buchla

Psycholog, Koordynatorka programu MoN w województwach wielkopolskim i łódzkim

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi. Pedagog i psycholog z zawodu i z zamiłowania. Miłośniczka gór, kina europejskiego i jogi.

Iwona Konopka

Koordynatorka programu MoN w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim

Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, chętnie angażuje się w działania społeczne. Zna polską wieś od podszewki i zna z autopsji trudy związane z przenosinami do dużego miasta i mieszkaniem w internacie. Lubi gotować i podróżować.

Łukasz Krzemiński

Koordynator programu MoN w województwach małopolskim i śląskim

Absolwent filologii polskiej UJ i pedagogiki UP w Krakowie. Od wielu lat pracuje z młodzieżą z ubogich środowisk. Lubi otaczać się książkami i jeździć na rowerze.

Andrzej Piękoś

Koordynator programu MoN w województwach mazowieckim i świętokrzyskim

Pedagog specjalny z zakresu resocjalizacji i wspomagania rodziny. Autor projektów edukacyjnych, scenariuszy zajęć, trener. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpieczeństwa w internecie, szkoli w tym zakresie również profesjonalistów oraz rodziców. Pasjonuje się realizacją dźwięku.

Robert Walków

Koordynator programu MoN w województwach lubuskim i zachodniopomorskim

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, specjalizacja nauczycielska języka polskiego. Od 3 lat związany z pracą z młodzieżą, od roku w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Wcześniej realizował projekty finansowane z Funduszy Europejskich. Z zamiłowania sportowiec zarówno jako kibic, jak i aktywnie pokonujący kilometry średnich i długich dystansów biegowych.

Maciej Ziółkowski

Koordynator programu MoN w województwach lubelskim i podkarpackim

Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat współpracuje z młodzieżą z rodzin patologicznych, ubogich i wielodzietnych. Pasjonuje się sportem, a w szczególności piłką nożną, a także teatrem oraz literaturą związaną z tematyką wojenną.

Kalina Żaczek

Koordynatorka programu MoN w województwach dolnośląskim i opolskim

Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Od ponad 8 lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie prowadzenia warsztatów rozwojowych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz wolontariatu i koordynacji projektów. Interesuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu i doradztwem zawodowym. A w wolnych chwilach chodzi po górach ze swoim psem. W Fundacji odpowiedzialna także za projekty Mentoringu i Wolontariatu EFC.

Małgorzata Zataj

Psycholog, Koordynatorka programu MoN w województwie śląskim

Obecnie na urlopie macierzyńskim

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i coachingu WSB w Poznaniu. Miłośniczka budowania potencjału, szukania dróg, które doprowadzą do celu. W EFC zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem badań oraz udzielaniem wsparcia psychologicznego Stypendystom.

Joanna Utrata

Księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT. Księgowa z dużym doświadczeniem zawodowym. Nie straszny jej żaden program księgowy. Lubi aktywny wypoczynek, dobrą kuchnię i nowe wyzwania.

Krystyna Kiełbowicz

Księgowa

Księgowa z dużym doświadczeniem, audytor. Długoletni pracownik p. Andrzeja Czerneckiego. Od cyfr odpoczywa na łonie przyrody przy pracy w ogrodzie. W niepogodę lubi oglądać filmy przyrodnicze.