EFC

Zespół

Zespół EFC to ludzie z pasją, pracujący nad tworzeniem wysokich standardów edukacji i wspierania rozwoju wybitnie uzdolnionej młodzieży w Polsce.

Zarówno pracownicy zajmujący się administracją, komunikacją, finansami, jak i Ci którzy bezpośrednio pracują z młodzieżą są wysokiej klasy specjalistami, z wieloletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach pozarządowych.

Szczególne zadania w EFC pełnią koordynatorzy regionalni i psycholog, którzy pozostają do dyspozycji stypendystów zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Są ekspertami, którzy opiekują się stypendystami oraz czuwają nad przebiegiem rekrutacji.

Igor Brewka

Menedżer ds. administracji

Absolwent ukrainistyki UMSC w Lublinie, pracownik naukowo-dydaktyczny UWM w Olsztynie, tłumacz przysięgły. Chętnie podejmuje się różnych wyzwań organizacyjno-administracyjnych oraz pomaga potrzebującym. Z zamiłowania informatyk. Lubi dobre kino, gry komputerowe i planszowe oraz literaturę fantastyczną.

Agata Bańkowska

Menedżer ds. komunikacji

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od lat związana z branżą reklamową. Interesuje się kulturą, reklamą oraz budowaniem wizerunku marki. W Fundacji EFC odpowiedzialna jest za szeroko pojęte tematy związane z komunikacją. Możliwość łączenia swoich umiejętności i zainteresowań na rzecz fundacji daje jej dużo determinacji i satysfakcji. Prywatnie uwielbia przyrodę, sztukę i podróże.

Aleksandra Kosińska

Koordynator ds. komunikacji

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, związana wcześniej z sektorem finansów. Wielbicielka szukania rozwiązań – odbyła praktykę w organizacji pozarządowej zajmującej się prawami człowieka w Phnom Penh, w Kambodży. W EFC zajmuje się szeroko pojętą komunikacją. Swój wolny czas poświęca na działalność charytatywną oraz uprawianie sportów. Lubi podróże, teatr, książki oraz gotowanie.

Ulyana Buzenko

Specjalista ds. administracji

Absolwentka Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku, nauczycielka, pracownik naukowo-dydaktyczny. Obecnie swoje doświadczenia wykorzystuje w pracy administracyjnej w Fundacji. Lubi pomagać innym, podróżować i czytać. Interesuje się psychologią i rozwojem dzieci.

Marek Michalewski

Superwizor

Absolwent Morskiej Uczelni w Gdyni. Po zakończeniu wieloletniej pracy na morzu w charakterze radiooficera, objął opieką Stypendystów pochodzących ze szkół w Słupi i Szczekocinach. W EFC jest odpowiedzialny za współpracę w zakresie pomocy materialnej i promocji Gimnazjum im prof. Romana Czerneckiego w Słupi.

Joanna Krawczyk

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ponad dekady współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami europejskimi (m.in. Komisją Europejską, European Cultural Foundation, Konrad  Adenauer Stiftung, Allianz Kulturstiftung, Evens Foundation). Specjalizuje się w inicjowaniu i zarządzaniu programami z obszaru mediów i edukacji medialnej, kultury i edukacji obywatelskiej. Uprawia surfing i jeździ na longboardzie, interesuje się behawiorystką zwierząt.

Urszula Kuczyńska

Koordynator Projektów

Absolwentka Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Podejmowała też studia w zakresie Projektowania Wystaw na Politechnice w Mediolanie. Zdobyła dyplom z Edukacji Artystycznej na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w warszawskiej ASP. Pracuje na co dzień z przestrzenią i rzeźbą zarządzając dorobkiem artystycznym. Interesuje ją wychowanie estetyczne oraz kultura edukacji.

Aleksandra Saczuk

Koordynatorka Programu Edukacja Inspiracja

Absolwentka europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonatka edukacji, trenerka, opracowuje projekty edukacyjne i społeczne, i nimi zarządza. Doświadczenie zdobywała w organizacjach pozarządowych (m.in. w CEO, PFRS), jak również w polskiej i francuskiej administracji państwowej oraz na uczelni – realizując jako doktorantka projekty badawcze. Wierzy w mądrą, nowoczesną edukację podążającą za zmieniającym się światem.

Elżbieta Broda

Koordynatorka programu MoN w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim

Ukończyła politologię i historię na Uniwersytecie Gdańskim. Studentka Iberystyki. Nauczyciel i pedagog, od wielu lat pracuje z młodzieżą zdolną. Największa pasja: podróże po wyspach Greckich i Andaluzji.

Agnieszka Jabońska-Buchla

Psycholog, Koordynatorka programu MoN w województwach wielkopolskim i łódzkim

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi. Pedagog i psycholog z zawodu i z zamiłowania. Miłośniczka gór, kina europejskiego i jogi.

Iwona Konopka

Koordynatorka programu MoN w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim

Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, chętnie angażuje się w działania społeczne. Zna polską wieś od podszewki i zna z autopsji trudy związane z przenosinami do dużego miasta i mieszkaniem w internacie. Lubi gotować i podróżować.

Łukasz Krzemiński

Koordynator programu MoN w województwach małopolskim i śląskim

Absolwent filologii polskiej UJ i pedagogiki UP w Krakowie. Od wielu lat pracuje z młodzieżą z ubogich środowisk. Lubi otaczać się książkami i jeździć na rowerze.

Andrzej Piękoś

Koordynator programu MoN w województwach mazowieckim i świętokrzyskim

Pedagog specjalny z zakresu resocjalizacji i wspomagania rodziny. Autor projektów edukacyjnych, scenariuszy zajęć, trener. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpieczeństwa w internecie, szkoli w tym zakresie również profesjonalistów oraz rodziców. Pasjonuje się realizacją dźwięku.

Robert Walków

Koordynator programu MoN w województwach lubuskim i zachodniopomorskim

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, specjalizacja nauczycielska języka polskiego. Od 3 lat związany z pracą z młodzieżą, od roku w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Wcześniej realizował projekty finansowane z Funduszy Europejskich. Z zamiłowania sportowiec zarówno jako kibic, jak i aktywnie pokonujący kilometry średnich i długich dystansów biegowych.

Maciej Ziółkowski

Koordynator programu MoN w województwach lubelskim i podkarpackim

Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat współpracuje z młodzieżą z rodzin patologicznych, ubogich i wielodzietnych. Pasjonuje się sportem, a w szczególności piłką nożną, a także teatrem oraz literaturą związaną z tematyką wojenną.

Kalina Żaczek

Koordynatorka programu MoN w województwach dolnośląskim i opolskim

Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Od ponad 8 lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie prowadzenia warsztatów rozwojowych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz wolontariatu i koordynacji projektów. Interesuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu i doradztwem zawodowym. A w wolnych chwilach chodzi po górach ze swoim psem. W Fundacji odpowiedzialna także za projekty Mentoringu i Wolontariatu EFC.

Małgorzata Zataj

Psycholog, Koordynatorka programu MoN w województwie śląskim

Obecnie na urlopie macierzyńskim

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i coachingu WSB w Poznaniu. Miłośniczka budowania potencjału, szukania dróg, które doprowadzą do celu. W EFC zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem badań oraz udzielaniem wsparcia psychologicznego Stypendystom.

Joanna Utrata

Księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT. Księgowa z dużym doświadczeniem zawodowym. Nie straszny jej żaden program księgowy. Lubi aktywny wypoczynek, dobrą kuchnię i nowe wyzwania.

Krystyna Kiełbowicz

Księgowa

Księgowa z dużym doświadczeniem, audytor. Długoletni pracownik p. Andrzeja Czerneckiego. Od cyfr odpoczywa na łonie przyrody przy pracy w ogrodzie. W niepogodę lubi oglądać filmy przyrodnicze.