EFC

Zespół

Zespół EFC to ludzie z pasją, pracujący nad tworzeniem wysokich standardów edukacji i wspierania rozwoju młodzieży w Polsce.

Zarówno pracownicy zajmujący się administracją, komunikacją, finansami, jak i Ci, którzy bezpośrednio pracują z młodzieżą są wysokiej klasy specjalistami, z wieloletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach pozarządowych.

Szczególne zadania w EFC pełnią koordynatorzy regionalni i psycholog, którzy codziennie wspierają stypendystów Programu Stypendialnego Horyzonty. To oni najlepiej znają ich potrzeby oraz czuwają nad przebiegiem rekrutacji.

Igor Brewka

Menedżer ds. administracji

Absolwent ukrainistyki UMSC w Lublinie, pracownik naukowo-dydaktyczny UWM w Olsztynie, tłumacz przysięgły. Chętnie podejmuje się różnych wyzwań organizacyjno-administracyjnych oraz pomaga potrzebującym. Z zamiłowania informatyk. Lubi dobre kino, gry komputerowe i planszowe oraz literaturę fantastyczną.

Małgorzata Chmielecka

Menadżerka programowa

Doświadczona menadżerka, kierująca organizacjami i projektami o celach społecznych. Doświadczenie zdobywała zarówno zarządzając fundacją korporacyjną, realizując projekty w dużych organizacjach pozarządowych oraz prowadząc przedsiębiorstwo społeczne. Motywację do działania czerpie z możliwości realnego wpływania na otoczenie oraz budowania wartościowych relacji z ludźmi. W wolnym czasie uczy się pływać, gra na pianinie i uprawia pomidory na balkonie.

Agata Bańkowska

Menedżerka ds. komunikacji

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od lat związana z branżą reklamową. Interesuje się kulturą, reklamą oraz budowaniem wizerunku marki. W Fundacji EFC odpowiedzialna jest za szeroko pojęte tematy związane z komunikacją. Możliwość łączenia swoich umiejętności i zainteresowań na rzecz fundacji daje jej dużo determinacji i satysfakcji. Prywatnie uwielbia przyrodę, sztukę i podróże.

Ulyana Buzenko

Specjalistka ds. administracji

Absolwentka Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku, nauczycielka, pracowniczka naukowo-dydaktyczna.
W Fundacji EFC wykorzystuje swoje doświadczenia w pracy administracyjnej. Lubi pomagać innym, podróżować i czytać. Interesuje się psychologią i rozwojem dzieci.

Zofia Jaworowska

Specjalistka ds. komunikacji

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, antropologii społecznej na Goldsmith's College w Londynie oraz czeskiej filmówki FAMU. W Fundacji jest odpowiedzialna za wszystko, co związane z pisaniem i tłumaczeniem. Po godzinach pisze scenariusze, gra na fortepianie i nałogowo ogląda filmy.

Igor Brewka

Koordynator programu Horyzonty w województwie warmińsko-mazurskim

Absolwent ukrainistyki UMSC w Lublinie, pracownik naukowo-dydaktyczny UWM w Olsztynie, tłumacz przysięgły. Chętnie podejmuje się różnych wyzwań organizacyjno-administracyjnych oraz pomaga potrzebującym. Z zamiłowania informatyk. Lubi dobre kino, gry komputerowe i planszowe oraz literaturę fantastyczną.

Marek Michalewski

Superwizor programu Horyzonty

Absolwent Morskiej Uczelni w Gdyni. Po zakończeniu wieloletniej pracy na morzu w charakterze radiooficera, objął opieką Stypendystów pochodzących ze szkół w Słupi i Szczekocinach. W EFC jest odpowiedzialny za współpracę w zakresie pomocy materialnej i promocji Gimnazjum im prof. Romana Czerneckiego w Słupi.

Iza Buczek

Koordynatorka programu Horyzonty w województwie podlaskim

Absolwentka Politechniki Białostockiej i George Brown College w Toronto. Ukończyła podyplomowe studia „ Zarządzania oświatą”. Nauczycielka języka angielskiego z wieloletnim stażem pedagogicznym w kraju i za granicą. Dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, społecznikowskim i skautingowym, zachęcając młodzież do działań w organizacjach pozarządowych. Interesuje się turystyką kulturową, w szczególności poszerzaniem wiedzy na temat  tradycji historycznych i ludowych Podlasia.

Elżbieta Broda

Koordynatorka programu Horyzonty w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim

Ukończyła politologię i historię na Uniwersytecie Gdańskim. Studentka Iberystyki. Nauczyciel i pedagog, od wielu lat pracuje z młodzieżą zdolną. Największa pasja: podróże po wyspach Greckich i Andaluzji.

Agnieszka Jabłońska-Buchla

Psycholog, Koordynatorka programu Horyzonty w województwach wielkopolskim i łódzkim

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi. Pedagog i psycholog z zawodu i z zamiłowania. Miłośniczka gór, kina europejskiego i jogi.

Łukasz Krzemiński

Koordynator programu Horyzonty w województwach małopolskim i śląskim

Absolwent filologii polskiej UJ i pedagogiki UP w Krakowie. Od wielu lat pracuje z młodzieżą z ubogich środowisk. Lubi otaczać się książkami i jeździć na rowerze.

Andrzej Piękoś

Koordynator programu Horyzonty w województwach mazowieckim i świętokrzyskim

Pedagog specjalny z zakresu resocjalizacji i wspomagania rodziny. Autor projektów edukacyjnych, scenariuszy zajęć, trener. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpieczeństwa w internecie, szkoli w tym zakresie również profesjonalistów oraz rodziców. Pasjonuje się realizacją dźwięku.

Robert Walków

Koordynator programu Horyzonty w województwach lubuskim i zachodniopomorskim

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, specjalizacja nauczycielska języka polskiego. Od 3 lat związany z pracą z młodzieżą, od roku w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Wcześniej realizował projekty finansowane z Funduszy Europejskich. Z zamiłowania sportowiec zarówno jako kibic, jak i aktywnie pokonujący kilometry średnich i długich dystansów biegowych.

Maciej Ziółkowski

Koordynator programu Horyzonty w województwach lubelskim i podkarpackim

Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat współpracuje z młodzieżą z rodzin patologicznych, ubogich i wielodzietnych. Pasjonuje się sportem, a w szczególności piłką nożną, a także teatrem oraz literaturą związaną z tematyką wojenną.

Małgorzata Zataj

Psycholog, Koordynatorka programu Horyzonty w województwie dolnośląskim i opolskim

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutka systemowa, coach, trener i interwent kryzysowy. Zakochana w rodzinnych wartościach oraz wydobywaniu potencjału z drugiego człowieka. Uwielbia szukać we wszystkim drugiego, dobrego dna. W Fundacji EFC odpowiedzialna jest za koordynowanie województwa dolnośląskiego i opolskiego oraz szeroko pojętą opiekę psychologiczną Stypendystów. Prywatnie uwielbia piec ciasta, przygotowywać niespodzianki oraz podróżować.

Aleksandra Saczuk

Koordynatorka Programu Edukacja Inspiracja

Absolwentka europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonatka edukacji, trenerka, opracowuje projekty edukacyjne i społeczne, i nimi zarządza. Doświadczenie zdobywała w organizacjach pozarządowych (m.in. w CEO, PFRS), jak również w polskiej i francuskiej administracji państwowej oraz na uczelni – realizując jako doktorantka projekty badawcze. Wierzy w mądrą, nowoczesną edukację podążającą za zmieniającym się światem.

Urszula Kuczyńska

Koordynator Projektów

Obecnie na urlopie macierzyńskim

Absolwentka Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Podejmowała też studia w zakresie Projektowania Wystaw na Politechnice w Mediolanie. Zdobyła dyplom z Edukacji Artystycznej na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w warszawskiej ASP. Pracuje na co dzień z przestrzenią i rzeźbą zarządzając dorobkiem artystycznym. Interesuje ją wychowanie estetyczne oraz kultura edukacji.

Joanna Utrata

Księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT. Księgowa z dużym doświadczeniem zawodowym. Nie straszny jej żaden program księgowy. Lubi aktywny wypoczynek, dobrą kuchnię i nowe wyzwania.

Krystyna Kiełbowicz

Księgowa

Księgowa z dużym doświadczeniem, audytor. Długoletni pracownik p. Andrzeja Czerneckiego. Od cyfr odpoczywa na łonie przyrody przy pracy w ogrodzie. W niepogodę lubi oglądać filmy przyrodnicze.