EFC

Sukcesy Stypendystów

Stypendyści – to oni w Fundacji EFC są najważniejsi, są dla nas nieustającą inspiracją i powodem, dla którego Fundacja cały czas profesjonalizuje swoje działania.

Każdy z nich ma potencjał, by zostać wybitnym Polakiem, i jest niepowtarzalną indywidualnością, osiąga sukcesy w pasjonujących go dziedzinach.

Wybieramy tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy, by rozwijać swoje zdolności i spełniać marzenia. Towarzyszymy im w codziennej pracy i rozwoju. Każdego dnia przekonujemy się, że warto.

Magda Kiernozek

Otrzymała możliwość nauki w niepublicznym liceum Akademeia High School. Dzięki temu będzie zdawała brytyjską maturę A-level, która pozwoli na podjęcie studiów zagranicznych. Gratulujemy!

Natalia Kwiatkowska

Stypendystka EFC  i uczennica IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu została finalistką XLIII Olimpiady Historycznej. Natalia wybrała specjalizację "Historia parlamentaryzmu w Polsce". W wolnych chwilach Natalia działa w organizacjach równościowych i antydyskryminacyjnych.

Łukasz Kamiński

Stypendysta z Warszawy z liceum Staszica, uzyskał tytuł laureata LXVIII Olimpiady Matematycznej zajmując 4 miejsce w Polsce! Łukasz jest dzięki temu w składzie polskiej delegacji na XI Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną, która odbędzie się na Litwie w dniach 21–27 sierpnia br.

Natalia Rochmińska

Stypendystka EFC i uczennica I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, dostała się na stypendium do UWC, do szkoły prywatnej Clifton College w Wielkiej Brytanii.

Alicja Kozłowska

W sobotę 3 czerwca w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich odbyła się Gala Finałowa XIII Konkursu Papieskiego pod hasłem „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920 -2005".

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród 5 tysięcy uczestników pierwsze miejsce zajęła Alicja Kozłowska - Stypendystka EFC.

Dawid Borys

Stypendysta EFC z Krakowa uzyskał tytuł Laureata LX Olimpiady Astronomicznej. Udział w niej wzięło 21 najlepszych uczniów z całego kraju, którzy przeszli przed dwa etapy eliminacji.

W listopadzie 2017 roku Dawid reprezentował Polskę na międzynarodowej olimpiadzie w Tajlandii.

Artur Jankowski

Stypendysta EFC z Białegostoku został finalistą XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie mechaniczno-budowlanej.

Kornelia Kufeld

Uczennica I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach po raz drugi została Laureatką Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. 

Jakub Kulczyński

Uczeń pierwszej klasy II LO w Poznaniu, uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Weronika Rakowska

Szkolna drużyna siatkarek po dwudziestu latach zdobyła wicemistrzostwo Miasta Poznania Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych Niezrzeszonych w Klubach Sportowych na rok szkolny 2016/2017 r. Najlepszą rozgrywającą została nasza Stypendystka z Wielkopolski z II L.O