11.03.2019

Akademia poświęcona upamiętnieniu profesora Romana Czerneckiego, patrona Zespołu Szkół w Szczekocinach.

W uroczystościach Dnia Patrona 28 lutego udział wzięli przedstawiciele władz administracyjnych i oświatowych: Zawiercia, Szczekocin, Słupi i wielu innych okolicznych Gmin. Słupię reprezentował nowo wybrany wójt oraz cała dyrekcja szkoły podstawowej i gimnazjum (wielka szkoda, ze zabrakło zasłużonej pani Zofii Stachury). Podczas obchodów wręczono - "Wrzos" Romana Czerneckiego, nagroda za zmienianie rzeczywistości na lepsze dla Kingi Górskiej, uczennicy Zespołu Szkół w Szczekocinach. Delegacje oddały hołd i złożyły kwiaty u stóp popiersia profesora Romana Czerneckiego. Wśród nich znalazł się wieniec od Fundacji EFC. Poczet Sztandarowy z wizerunkiem Romana Czerneckiego i hymnem Szkoły otworzył uroczystą Akademię w sali, która także nosi imię patrona Fundacji. Po licznych przemówieniach zgromadzonych gości, m.in prezes Fundacji Emilii Gromadowskiej, rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu bardzo utalentowanej młodzieży tutejszego liceum. Jednym słowem - uroczystość z należną czcią i miłą atmosferą.