Wspieramy nauczycieli, czyli kilka słów o strajku 8 kwietnia

Misją Fundacji EFC jest wspieranie edukacji w Polsce, a sprawa edukacji stała się ostatnio nośnym tematem. 8 kwietnia nauczyciele i pracownicy oświaty prawdopodobnie rozpoczną strajk. Będą walczyć o podwyżkę płac, ale stoi za tym o wiele więcej. Nauczyciele zasługują na godziwe wynagrodzenie, które będzie odpowiadało wysiłkowi i sercu włożonym w codzienną pracę. Dzięki temu będą mogli czerpać więcej satysfakcji z pracy, a jakość edukacji może się tylko poprawić; bo gdy ktoś po ludzku docenia naszą pracę, rośnie nasza motywacja.

Fundacja EFC zgadza się z postulatem nauczycieli. Dlatego jesteśmy partnerem Narady Obywatelskiej o Edukacji (NOoE). To pożyteczne narzędzie, które pozwala nam wspólnie dyskutować o szkole, nauce czy strajku i dzięki któremu każdy może zabrać głos w bezpiecznym otoczeniu. Narady Obywatelskie są organizowane w wielu miejscach w Polsce jeszcze przed strajkiem. Stanowią okazję, żeby rozmawiać o tym jaka jest, ale też jaka może być polska edukacja. Naradę mogą zorganizować nauczyciele, rodzice, aktywiści, przedstawiciele samorządu czy uczniowie, tworząc międzypokoleniową i międzyśrodowiskową wymianę myśli.

Cieszymy się, że możemy wesprzeć taką inicjatywę - bo jak inaczej rozmawiać o przyszłości edukacji, jeśli nie razem?

Więcej informacji na temat Narady Obywatelskiej znajdziecie na stronie http://naradaobywatelska.pl/