Nauczyciele, uczniowie i zespół EFC w Szczekocinach
24.02.2020

Dzień Patrona w Szczekocinach!

To był piękny piątek w Szczekocinach, bo 21. lutego obchodziliśmy dzień patrona Zespół Szkół w Szczekocinach, czyli Romana Czerneckiego!
W programie uroczystości między innymi wręczenie "Wrzosa", specjalnej nagrody dla zasłużonych nauczycieli oraz lokalnych działaczy społecznych, zarówno młodych, jak i starszych; wykład Igora Czerneckiego o tym, jak czerpać inspirację z przynależności do swojego miejsca pochodzenia i o tym, co pozostawił po sobie jego dziadek, Roman Czernecki. Ponadto wystąpienia, oklaski, atrakcje, poczęstunek, a na deser - "Gałązka Rozmarynu", spektakl wystawiany przez uczniów Romana Czerneckiego jeszcze w 1938 roku, w reżyserii Mirosława Skrzypczyka i Anny Wieczorek.

Dziękujemy Zbigniewowi Bryle oraz całej szkole za cudowny, wspólny dzień, w którym mogliśmy także oficjalnie zaznaczyć naszą obecność w Szczekocinach z programem Szkoła Partnerska EFC.