EFC

Pozostali partnerzy

Fundacja Szkoła z Klasą - logo

Fundacja Szkoła z Klasą

Fundacja wyrasta z doświadczeń realizowanego od 16 lat programu Szkoła z Klasą, w którym do tej pory wzięło udział blisko 9 tysięcy szkół z całej Polski. Jest operatorem i współorganizatorem programu Fundacji EFC, Edukacja Inspiracja.

Centrum Edukacji Obywatelskie

Centrum Edukacji Obywatelskiej CEO

Centrum Edukacji Obywatelskiej wprowadza do szkół nowoczesne metody nauczania oraz ocenianie kształtujące. Co roku przyznaje również nagrodę im. Ireny Sendlerowej “za naprawianie świata.” Fundacja EFC z dumą współfinansuje tę wzruszającą nagrodę.

https://glowna.ceo.org.pl/

Fundacja Dobra Sieć  - Moje Stypendium - logo

Fundacja Dobra Sieć - Moje Stypendium

Fundacja Dobra Sieć to organizacja, której najważniejsze cele to rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego. Portal mojestypendium.pl przygotował i wdrożył plan współpracy promującej Program Stypendialny Horyzonty oraz co roku wspiera nas w rekrutacji.

www.mojestypendium.pl
Clifford Chance - logo

Clifford Chance

Kancelaria Clifford Chance posiada rozległe doświadczenie w świadczeniu usług doradztwa prawnego. Warszawska praktyka CSR/Pro bono jest częścią globalnej praktyki CSR Clifford Chance i realizuje jej cele w skali lokalnej. Kancelaria świadczy usługi prawnicze pro bono dla Fundacji EFC od lutego 2016 roku.

 

www.cliffordchance.com
Fundacja Kościuszkowska  - logo

Fundacja Kościuszkowska

Fundacja Kościuszkowska promuje edukację i wymianę kulturową i naukową między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Organizuje wydarzenia kulturalne, wyjazdy dla naukowców i wolontariuszy, przyznaje wyróżnienia i stypendia.

W 2019 roku nawiązała współpracę z Fundacją EFC. Nauczyciele angielskiego z Fundacji dołączą do stypendystów Horyzontów podczas ich letnich wakacji w Mierkach aby tam prowadzić kursy językowe.

https://kfpoland.org/

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia  - logo

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia od 2012r. przyznaje stypendia studentom pochodzącym z małych miast lub obszarów wiejskich, którzy rozpoczynają naukę na polskiej uczelni wyższej, a brakuje im środków, by spełnić swoje marzenia o uzyskaniu wyższego wykształcenia. To naturalna kontynuacja Programu Stypendialnego Horyzonty, dlatego pozostajemy w stałym kontakcie z Fundacją Jerzego Juzonia.

Kursy Sowa - logo

Kursy Sowa

Kursy Sowa to oferta dla uczniów liceum, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego. Z kursów co roku korzystają także stypendyści Programu Stypendialnego Horyzonty!

www.kursysowa.pl

Akademeia High School

Akademeia

Akademeia High School, niepubliczne liceum w Warszawie, objęło kompleksową opieką stypendystę EFC w roku szkolnym 2016/2017 i pomogło mu w przygotowaniu się do egzaminów na uczelnię w Wielkiej Brytanii. Zapewniono mu dodatkowe lekcje językowe, indywidualne przygotowanie do matury i SAT. W roku szkolnym 2017/2018 w II klasie Akademei uczy się nasza stypendystka.

www.akademeia.edu.pl
Forum Darczyńców w Polsce  - logo

Forum Darczyńców w Polsce

Forum Darczyńców w Polsce to związek niezależnych i samodzielnych finansowo organizacji przyznających dotacje na społecznie użyteczne cele. Przez swoje działania stara się także tworzyć przyjazne i przejrzyste warunki dla rozwoju działalności grantodawczej. Fundacja EFC dołączyła do Forum Darczyńców 14 marca 2017 roku.

http://www.forumdarczyncow.pl

Rada Polska Biznesu - logo

Polska Rada Biznesu

Polska Rada Biznesu to organizacja zrzeszająca właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce. Fundacja EFC finansuje Nagrodę im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii społecznej przyznawaną na corocznej gali PRB. Współpracuje z organizacją także w zakresie spotkań fundacji rodzinnych.

http://prb.pl/

Stocznia - logo

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "STOCZNIA"

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” powstała w celu krytycznego i rzetelnego opisywania wyzwań dotyczących życia społecznego w Polsce oraz poszukiwania i upowszechniania skutecznych, innowacyjnych metod reagowania na nie. Stocznia wspiera i służy doradztwem Fundacji EFC. Moderowała proces zmian wprowadzanych w programie Horyzonty. Zorganizowała także warsztat dla Zespołu Szkół im. Romana Czerneckiego w Szczekocinach i wspiera nas we wdrażaniu programu Szkoła Partnerska EFC.

https://stocznia.org.pl/

DOMIN - logo

Pracownia Rysunku DOMIN

Pracownia rysunku DOMIN prowadzi zajęcia z rysunku odręcznego i malarstwa dla kandydatów na Wydział Architektury, ASP oraz inne kierunki artystyczne i projektowe. Kursy kierowane są także do osób, którym w pracy potrzebna jest umiejętność rysowania i szkicowania oraz do hobbystów. Pracownia wyznaje zasadę, według której talent nie istnieje, a na zajęciach każdego można nauczyć rysować. Pracownia rysunku finansuje kursy dla stypendystów Fundacji EFC.

Stowarzyszenie 61 -  logo

Stowarzyszenie 61

Stowarzyszenie 61 jest niezależną, bezpartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne. Podczas wakacji i ferii Stypendystów EFC przedstawiciele Stowarzyszenia 61 przeprowadzają warsztaty na temat świadomości obywatelskiej, krytycznego myślenia i odróżniania w internecie informacji fałszywych od prawdziwych.

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego - logo

UWC Polska

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego to niezależna, niedochodowa organizacja pozarządowa, której głównym celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez międzynarodową edukację młodzieży w duchu tolerancji, ochrony praw człowieka i aktywności społecznej. Stypendyści Fundacji EFC, którzy marzą o nauce w zagranicznych liceach, mogą co roku wziąć udział w rekrutacji do UWC.

www.uwc.org.pl