EFC

Zespół

Zespół EFC to ludzie z pasją, pracujący nad tworzeniem wysokich standardów edukacji i wspierania rozwoju młodzieży w Polsce.

Zarówno pracownicy zajmujący się administracją, komunikacją, finansami, jak i Ci, którzy bezpośrednio pracują z młodzieżą są wysokiej klasy specjalistami, z wieloletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach pozarządowych.

Szczególne zadania w EFC pełnią koordynatorzy regionalni i psycholog, którzy codziennie wspierają stypendystów Programu Stypendialnego Horyzonty. To oni najlepiej znają ich potrzeby oraz czuwają nad przebiegiem rekrutacji.

Małgorzata Chmielecka

Menadżerka programowa

Doświadczona menadżerka, kierująca organizacjami i projektami o celach społecznych. Doświadczenie zdobywała zarówno zarządzając fundacją korporacyjną, realizując projekty w dużych organizacjach pozarządowych oraz prowadząc przedsiębiorstwo społeczne. Motywację do działania czerpie z możliwości realnego wpływania na otoczenie oraz budowania wartościowych relacji z ludźmi. W wolnym czasie uczy się pływać, gra na pianinie i uprawia pomidory na balkonie.

Agnieszka Sawczuk

Dyrektorka ds. Komunikacji

Absolwentka Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka filantropii. Ekspertka w tym obszarze z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami non-profit na wszystkich poziomach funkcjonowania. Współtworzyła nową definicję filantropii w Polsce. Doradzała liderom biznesu, firmom rodzinnym, osobom indywidualnym, a także organizacjom społecznym w Polsce i w Europie. Tworzyła i zarządzała funduszami filantropijnymi finansującymi projekty społeczne. 

Agata Bańkowska

Menedżerka ds. komunikacji

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od lat związana z branżą reklamową. Interesuje się kulturą, reklamą oraz budowaniem wizerunku marki. W Fundacji EFC odpowiedzialna jest za szeroko pojęte tematy związane z komunikacją. Możliwość łączenia swoich umiejętności i zainteresowań na rzecz fundacji daje jej dużo determinacji i satysfakcji. Prywatnie uwielbia przyrodę, sztukę i podróże.

Zofia Jaworowska

Specjalistka ds. komunikacji

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, antropologii społecznej na Goldsmith's College w Londynie oraz czeskiej filmówki FAMU. W Fundacji wraz z Agatą i Agnieszką współtworzy zespół komunikacji. Przede wszystkim jest odpowiedzialna za wszystko, co pisane, tłumaczone i publikowane. Po godzinach pisze scenariusze, gra na fortepianie i nałogowo ogląda filmy.

Magdalena Gołębiowska

Koordynatorka Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Nauk Społeczno-Pedagogicznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami. Doświadczona autorka jak i realizatorka projektów społecznych i edukacyjnych, w tym międzynarodowych. W Fundacji EFC odpowiada za koordynację konkursu Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. Ważna jest dla niej edukacja i wymiana najlepszych praktyk, które służą budowaniu współpracy pomiędzy sektorem pozarządowym i biznesowym. Swoją uwagę koncentruje także na aranżacji roślin w przestrzeni użytkowej i podróżach.

Joanna Utrata

Księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT. Księgowa z dużym doświadczeniem zawodowym. Nie straszny jej żaden program księgowy. Lubi aktywny wypoczynek, dobrą kuchnię i nowe wyzwania.

Krystyna Kiełbowicz

Księgowa

Księgowa z dużym doświadczeniem, audytor. Długoletni pracownik p. Andrzeja Czerneckiego. Od cyfr odpoczywa na łonie przyrody przy pracy w ogrodzie. W niepogodę lubi oglądać filmy przyrodnicze.

Igor Brewka

Menedżer ds. administracji

Absolwent ukrainistyki UMSC w Lublinie, pracownik naukowo-dydaktyczny UWM w Olsztynie, tłumacz przysięgły. Chętnie podejmuje się różnych wyzwań organizacyjno-administracyjnych oraz pomaga potrzebującym. Z zamiłowania informatyk. Lubi dobre kino, gry komputerowe i planszowe oraz literaturę fantastyczną.

Ulyana Buzenko

Specjalistka ds. administracji

Absolwentka Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku, nauczycielka, pracowniczka naukowo-dydaktyczna.
W Fundacji EFC wykorzystuje swoje doświadczenia w pracy administracyjnej. Lubi pomagać innym, podróżować i czytać. Interesuje się psychologią i rozwojem dzieci.

Igor Brewka

Koordynator programu Horyzonty w województwie warmińsko-mazurskim

Absolwent ukrainistyki UMSC w Lublinie, pracownik naukowo-dydaktyczny UWM w Olsztynie, tłumacz przysięgły. Chętnie podejmuje się różnych wyzwań organizacyjno-administracyjnych oraz pomaga potrzebującym. Z zamiłowania informatyk. Lubi dobre kino, gry komputerowe i planszowe oraz literaturę fantastyczną.

Elżbieta Broda

Koordynatorka programu Horyzonty w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim

Ukończyła politologię i historię na Uniwersytecie Gdańskim. Studentka Iberystyki. Nauczyciel i pedagog, od wielu lat pracuje z młodzieżą zdolną. Największa pasja: podróże po wyspach Greckich i Andaluzji.

Iza Buczek

Koordynatorka programu Horyzonty w województwie podlaskim

Absolwentka Politechniki Białostockiej i George Brown College w Toronto. Ukończyła podyplomowe studia „ Zarządzania oświatą”. Nauczycielka języka angielskiego z wieloletnim stażem pedagogicznym w kraju i za granicą. Dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, społecznikowskim i skautingowym, zachęcając młodzież do działań w organizacjach pozarządowych. Interesuje się turystyką kulturową, w szczególności poszerzaniem wiedzy na temat  tradycji historycznych i ludowych Podlasia.

Aneta Ceglarek

Koordynatorka programu Horyzonty w województwie dolnośląskim

Absolwentka judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukatorka i nauczycielka. Prowadzi warsztaty w ramach edukacji pozaformalnej oraz uczy w jednej z wrocławskich szkół. Brała udział w projektach badawczych i edukacyjnych m.in.: „Muzeum na Kółkach” oraz „Polscy Sprawiedliwi-Przywracanie Pamięci”. Od 7 lat współpracuje z Fundacją Forum Dialogu oraz MHŻP „Polin”. Interesuje się historią Dolnego Śląska oraz szkolnictwem mniejszości narodowych i etnicznych. Uwielbia kino, spotkania i rozmowy z ludźmi oraz wędrówki po Kotlinie Kłodzkiej.  

Agnieszka Jabłońska-Buchla

Psycholog, koordynatorka programu Horyzonty w województwach wielkopolskim i łódzkim

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi. Pedagog i psycholog z zawodu i z zamiłowania. Miłośniczka gór, kina europejskiego i jogi.

Łukasz Krzemiński

Koordynator programu Horyzonty w województwach małopolskim i śląskim

Absolwent filologii polskiej UJ i pedagogiki UP w Krakowie. Od wielu lat pracuje z młodzieżą z ubogich środowisk. Lubi otaczać się książkami i jeździć na rowerze.

Urszula Kuczyńska

Koordynatorka projektów

Absolwentka Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Podejmowała też studia w zakresie Projektowania Wystaw na Politechnice w Mediolanie. Zdobyła dyplom z Edukacji Artystycznej na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w warszawskiej ASP. Pracuje na co dzień z przestrzenią i rzeźbą zarządzając dorobkiem artystycznym. Interesuje ją wychowanie estetyczne oraz kultura edukacji.

*Obecnie na urlopie macierzyńskim

Marek Michalewski

Superwizor programu Horyzonty

Absolwent Morskiej Uczelni w Gdyni. Po zakończeniu wieloletniej pracy na morzu w charakterze radiooficera, objął opieką Stypendystów pochodzących ze szkół w Słupi i Szczekocinach. W EFC jest odpowiedzialny za współpracę w zakresie pomocy materialnej i promocji Gimnazjum im prof. Romana Czerneckiego w Słupi.

Andrzej Piękoś

Koordynator programu Horyzonty w województwach mazowieckim i świętokrzyskim

Pedagog specjalny z zakresu resocjalizacji i wspomagania rodziny. Autor projektów edukacyjnych, scenariuszy zajęć, trener. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpieczeństwa w internecie, szkoli w tym zakresie również profesjonalistów oraz rodziców. Pasjonuje się realizacją dźwięku.

Aleksandra Saczuk

Koordynatorka programu Edukacja Inspiracja

Absolwentka europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonatka edukacji, trenerka, opracowuje projekty edukacyjne i społeczne, i nimi zarządza. Doświadczenie zdobywała w organizacjach pozarządowych (m.in. w CEO, PFRS), jak również w polskiej i francuskiej administracji państwowej oraz na uczelni – realizując jako doktorantka projekty badawcze. Wierzy w mądrą, nowoczesną edukację podążającą za zmieniającym się światem.

Maria Starzewska

Koordynatorka programu Horyzonty w województwie podkarpackim

Socjolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała z osobami bezdomnymi w Londynie, biurze prasowym Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, współtworzyła Fundację prof. Bronisława Geremka. W młodości była wolontariuszką Fundacji Roberta Schumana i Fundacji Konrada Adenauera, co wspaniale wspomina. 3 lata temu zamieszkała we wsi Czarne w Beskidzie Niskim, gdzie prowadzi plenery ceramiczne.

Robert Walków

Koordynator programu Horyzonty w województwach lubuskim i zachodniopomorskim

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, specjalizacja nauczycielska języka polskiego. Od 3 lat związany z pracą z młodzieżą, od roku w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Wcześniej realizował projekty finansowane z Funduszy Europejskich. Z zamiłowania sportowiec zarówno jako kibic, jak i aktywnie pokonujący kilometry średnich i długich dystansów biegowych.

Małgorzata Zataj

Psycholog w programie Horyzonty

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutka systemowa, coach, trener i interwent kryzysowy. Zakochana w rodzinnych wartościach oraz wydobywaniu potencjału z drugiego człowieka. Uwielbia szukać we wszystkim drugiego, dobrego dna. W Fundacji EFC odpowiedzialna jest za koordynowanie województwa dolnośląskiego i opolskiego oraz szeroko pojętą opiekę psychologiczną Stypendystów. Prywatnie uwielbia piec ciasta, przygotowywać niespodzianki oraz podróżować.

Maciej Ziółkowski

Koordynator programu Horyzonty w województwach lubelskim i podkarpackim

Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat współpracuje z młodzieżą z rodzin patologicznych, ubogich i wielodzietnych. Pasjonuje się sportem, a w szczególności piłką nożną, a także teatrem oraz literaturą związaną z tematyką wojenną.