Fundacja EFC partnerem Nagrody im. Ireny Sendlerowej 2018
31.10.2017

Fundacja EFC partnerem Nagrody im. Ireny Sendlerowej 2018

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC miała zaszczyt współfinansować tegoroczną Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, która przyznawana jest nauczycielom uczącym i wychowującym w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych.

Organizatorem programu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dzieci Holocaustu”. Laureatami nagrody zostali Jerzy Hamerski i Elżbieta Drygas z Poznania, twórcy Łejery Szkoła i Teatr – autorskiej szkoły i teatru z własnym programem, którego założeniem jest wychowywanie oparte na obcowaniu ze sztuką. Szkoła, za pomocą powołanej do życia Fundacji Nasze Łejery, zbiera fundusze m.in. na budowę szkoły w Tanzanii, opiekuje się sierotami na Madagaskarze, a także organizuje liczne akcje charytatywne i koncerty. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy bardzo dumni z możliwości wspierania tej inicjatywy!