EFC

Aktualności

22.12.2020

Już wkrótce otwieramy Miejsce w Szczekocinach!

Pomysł na Miejsce powstał dzięki ogromnej pracy, jaką wykonali uczniowie Zespołu Szkół w Szczekocinach. Przez kilka miesięcy – przy wsparciu Fundacji Stocznia – prowadzili diagnozę potrzeb i potencjałów swojej miejscowości. Okazało się, że młodym najbardziej potrzebne w Szczekocinach jest… miejsce. I właśnie takie miejsce, gdzie młodzież będzie mogła się spotkać, porozmawiać, wymienić pomysłami czy po prostu spędzić czas razem, powstanie dzięki naszej partnerskiej współpracy z Gminą Szczekociny.

Mimo, że pandemia nieco opóźniła nasze działania i Miejsca jeszcze nie otworzyliśmy, młodzież już pracuje. W ramach naszego wspólnego projektu w tym roku odbyło się już 4. spotkanie z grupą młodych działaczy społecznych. Przygotowywaliśmy konkurs na projekty zwiększające aktywność lokalną mieszkańców, który otwieramy już w lutym! Razem z Damianem Hamerlą, ekspertem Fundacji EFE oraz Basią Winiarską, naszą lokalną koordynatorką, młodzież uczyła się, jak planować i realizować lokalne projekty społeczne – określać potrzeby, wytyczać cele, pracować w grupie nad rozwiązaniami.

Następne spotkanie już 9 stycznia. Dziękujemy naszym partnerom za zaangażowanie i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć!