Czas na szkołę kompetencji – kolejna odsłona projektu Uwaga na szkołę

Przedstawiamy Wam kolejną odsłonę nowego projektu Uwaga na Szkołę | Rozwiązania dla edukacji. Potrzebujemy szkoły kompetencji, a nie tylko wiadomości – z takiego przekonania powstały materiały “Czas na szkołę kompetencji”.

Młodzi ludzie muszą sporo wiedzieć, ale przede wszystkim powinni być gotowi do rozwiązywania problemów, krytycznego i kreatywnego myślenia oraz współpracy z innymi. Jak uczyć, przygotowując na współczesny świat? Jak uczyć głęboko, a nie o wszystkim po trochu? Jak rozwijać kompetencje kluczowe, mimo przeładowanej podstawy programowej? Jak mają się do tego przedmioty humanistyczne, a jak ścisłe? Odpowiedzi na te pytania zebraliśmy od nauczycieli, dyrektorów, uczniów i opracowaliśmy razem z ekspertami i praktykami.

Na stronie projektu Uwaga na szkołę znajdziecie długą i krótką wersję materiałów, a w nich rekomendacje, refleksje i wskazówki do ściągnięcia za darmo. Miłej lektury – koniecznie podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami.