Ruszyliśmy z podcastem Ponad Horyzont!

Od zawsze wiedzieliśmy, że stypendyści i stypendystki programu Horyzonty to wyjątkowe osoby. Ich doświadczenia budują w nich szczególną siłę i wiarę we własne możliwości, co może stać się inspiracją dla innych. W końcu w młodym wieku podjęli decyzję o wyjeździe z rodzinnego domu i zamieszkaniu w dużym mieście, aby móc rozpocząć naukę w wymarzonej szkole średniej. Aby dać im przestrzeń do podzielenia się swoimi przemyśleniami, stworzyliśmy podcast Ponad Horyzont, w którym stypendyści i stypendystki opowiadają, czym jest dla nich przeskoczenie dobrze znanego horyzontu i wyruszenie w nieznane.

Rozmowy przeprowadza z nimi niezastąpiony Andrzej Piękoś, jeden z koordynatorów programu. Dowiedzcie się, jak młodzi odnajdują swoją drogę wśród zmian nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale także na świecie. Wierzymy, że będą to cenne wskazówki także dla innych osób, które wkraczają w ten etap.

W #1 odcinku Julia Dukarska. stypendystka ucząca się w Poznaniu, opowie, co się działo w jej głowie w pierwszych tygodniach nauki w nowej szkole i mieście. Czy chciała tam zostać na dłużej? Poznajcie jej wrażenia z mieszkania w bursie, drogę do akceptacji nowej rzeczywistości i odnalezienia spokoju, który pozwala jej snuć marzenia o przyszłości. Mimo wszechobecnego niepokoju o losy świata.

Zapraszamy do słuchania na:

Czekamy na Wasze wrażenia!

Podcast realizowany jest przez Fundację EFC w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.