EFC

Mistrzowska Kolacja

Mistrzowska Kolacja to cykliczne wydarzenie wieńczące 10-dniowe wakacje EFC, w których każdego roku uczestniczą Stypendyści i Stypendystki Fundacji.  Spotkanie to wyjątkowa okazja do poszerzenia horyzontów młodych ludzi, integracji oraz wspólnego znajdowania inspiracji do dalszego rozwoju. W trakcie wieczoru Stypendystki i Stypendyści mają szansę poznać wybitne postaci ze świata nauki, kultury, biznesu i sportu. Zaproszeni "Mistrzowie" i "Mistrzynie" dzielą się z gośćmi wiedzą i bogatym doświadczeniem, zachęcają do aktywnego życia i mądrego planowania kariery. Mistrzowską Kolację, zgodnie z tradycją, prowadzą przedstawicielki i przedstawiciele Stowarzyszenia Alumni EFC, czyli Absolwentki i Absolwenci naszego Programu.

W 2019 roku w Olsztynie Fundacja EFC miała zaszczyt gościć między innymi reżysera i zdobywcę Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Piotra Domalewskiego, pisarkę Annę Cieplak, artystkę Martę Frej czy przedstawicieli świata nauki takich, jak dr Joannę Bagniewską i dra Jana Chwedeńczuka. Do tej pory na kolacji pojawili się także fotograf Chris Niedenthal, reżyserka filmowa Maria Sadowska, polityk Robert Biedroń, pisarka Natalia Fiedorczuk-Cieślak oraz wielu innych.

Sława EFC

Co roku w ramach Programu Stypendialnego Horyzonty organizujemy konkurs Sława EFC, honorujący Stypendystki i Stypendystów wyróżniających się osiągnięciami naukowymi oraz zaangażowaniem społecznym. Laureatki i laureaci wybierani są na przełomie czerwca i lipca przez innych uczestników i uczestniczki Programu. Wyróżnione i wyróżnieni w kategorii naukowej odznaczają się  m.in. znakomitymi wynikami w nauce, biorą udział w konkursach międzyszkolnych, wykazują niespotykane zainteresowania i pasje, stanowią wzór dla innych. W kategorii społecznej honorujemy Stypendystki i Stypendystów, którzy wykazują inicjatywę do działania, aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, pomagają innym Stypendystom i Stypendystkom, kierują się zasadą fair play.
 
Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz przekazanie nagród laureatkom i laureatom ma miejsce właśnie podczas Mistrzowskiej Kolacji.