EFC

Mistrzowska Kolacja

Mistrzowska Kolacja to cykliczne wydarzenie wieńczące 10-dniowe wakacje EFC, w których każdego roku uczestniczą stypendyści Fundacji.  Spotkanie to wyjątkowa okazja do poszerzenia horyzontów młodych ludzi, integracji oraz wspólnego znajdowania inspiracji do dalszego rozwoju. W trakcie wieczoru stypendyści mają szansę poznać wybitne postaci ze świata nauki, kultury, biznesu i sportu. Zaproszeni "Mistrzowie" i "Mistrzynie" dzielą się z gośćmi wiedzą i bogatym doświadczeniem, zachęcają do aktywnego życia i mądrego planowania kariery. Mistrzowską Kolację, zgodnie z tradycją, prowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Alumni EFC, czyli absolwenci naszego Programu.

W 2019 roku w Olsztynie Fundacja EFC miała zaszczyt gościć między innymi reżysera i zdobywcę Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Piotra Domalewskiego, pisarkę Annę Cieplak, artystkę Martę Frej czy przedstawicieli świata nauki takich, jak dr Joannę Bagniewską i dr Jana Chwedeńczuka. Do tej pory na kolacji pojawili się także fotograf Chris Niedenthal, reżyserka filmowa Maria Sadowska, Robert Biedroń, pisarka Natalia Fiedorczuk-Cieślak oraz wielu innych.

Sława EFC

Co roku w ramach Programu Stypendialnego Horyzonty organizujemy konkurs Sława EFC, honorujący stypendystów wyróżniających się osiągnięciami naukowymi oraz zaangażowaniem społecznym. Laureaci wybierani są na przełomie czerwca i lipca przez innych uczestników Programu. Wyróżnieni w kategorii naukowej odznaczają się  m.in. znakomitymi wynikami w nauce, biorą udział w konkursach międzyszkolnych, wykazują niespotykane zainteresowania i pasje, stanowią wzór dla innych. W kategorii społecznej honorujemy stypendystów, którzy wykazują inicjatywę do działania, aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, pomagają innym stypendystom, kierują się zasadą fair play.
 
Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz przekazanie nagród laureatom ma miejsce właśnie podczas Mistrzowskiej Kolacji.