EFC

Aktualności

03.08.2020

10 Happy Days z EFC — pozytywnie zakręcona akcja „horyzontowych” stypendystów

„Happy Days” jest internetową akcją stypendystów i pracowników Fundacji EFC. Mimo że nie zastąpi nam prawdziwych, wspólnych wakacji nad morzem czy jeziorami, które zawsze były nieodłącznym elementem naszego stypendium, staramy się być razem i zarażać się beztroską i dobrym humorem.

Pomysł inspirowany jest akcją „100 happy days”. W skrócie polega na tym, aby codziennie, przez określoną liczbę dni publikować jedno zdjęcie, które pokazuje, co uczyniło nas tego dnia szczęśliwymi. Konieczność zrobienia zdjęcia skłania nas do świadomego zauważania drobiazgów — „okruchów szczęścia” w codzienności, małych spraw, które wywołują w nas uśmiech. Takie działanie, co udowodniono naukowo, podnosi nastrój i samopoczucie.

Na czym dokładnie polega akcja „10 Happy Days z EFC”?

Uczestnicy akcji:

- codziennie publikują na swoim Instagramie minimum jedno wykonane przez siebie zdjęcie, które ilustruje, co danego dnia sprawiło im przyjemność, uczyniło szczęśliwym, albo wywołało uśmiech

- dodają do każdego zdjęcia hashtag #10happydaysEFC

- oznaczają instagramowy profil @stypendium_horyzonty przy każdym zdjęciu oraz

- przy pierwszym opublikowanym w ramach akcji zdjęciu oznaczają minimum jednego stypendystę Programu Horyzonty, którego zapraszają do wspólnej zabawy.


W ramach akcji przewidzieliśmy konkurs dla stypendystów Programu Horyzonty. Codziennie pracownicy Fundacji EFC wybiorą najbardziej pozytywne zdjęcia, opublikowane na profilach osób biorących udział w akcji i udostępnią je na instagramowym profilu Programu Stypendialnego Horyzonty. Wszystkie fotografie będą zamieszczane z podpisem autora. Po zakończeniu akcji dla każdego wybranego zdjęcia zliczane będą liczby instagramowych „lajków”.  Te z największą liczbą, oddające charakter akcji wygrywają. Przewidzieliśmy trzy rodzaje nagród:

- „Mistrzowie szczęścia” — dla autorów trzech zdjęć, które zbiorą największą liczbę serduszek

- „Szczęściarz EFC” — pracownicy EFC wybiorą zdjęcie, które wywołało ich najszerszy uśmiech

- „Szczęśliwi wytrwali” — to nagrody gwarantowane dla wszystkich stypendystów, którzy codziennie przez 10 dni publikowali minimum jedno zdjęcie, oznaczali je odpowiednim hashtagiem, profilem Programu oraz zaprosili w pierwszym poście do udziału w zabawie przynajmniej jednego stypendystę.

Akcja „10 Happy Days” trwa od 3 do 12 sierpnia 2020 r. Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 17 sierpnia.

Bądź z nami codziennie na naszym Instagramie @stypendium_horyzonty.