03.07.2020

Zaczynamy wakacje online z EFC!

Wakacje są dla naszej fundacji oraz stypendystów Programu Horyzonty bardzo wyjątkowym czasem. Zawsze spotykamy się na obozie nad morzem lub jeziorem, ciesząc zajęciami sportowymi, warsztatami i wspólnie spędzanym wolnym czasem. W tym roku, ze względu na pandemię, nasi stypendyści i zespół Fundacji EFC integrują się online.

W wakacyjnym programie przewidziano trzy ciekawe propozycje:

• Akcja „Happy Days z EFC”: codziennie, w określonym czasie, będziemy publikować jedno zdjęcie na naszych Instagramach. Ma ono pokazać coś, co uczyniło nas tego dnia szczęśliwymi, sprawiło nam przyjemność, czy spowodowało, że się uśmiechnęliśmy. Akcja pozwoli nam się wzajemnie lepiej poznać i uwiecznić szczęśliwe chwile w naszej codzienności. Naukowo zostało udowodnione, że takie działania podnoszą poczucie szczęścia i satysfakcji z życia.
  • Międzywojewódzka Gra Ekonomiczna „EFCity”: będzie przygodą dla wszystkich fanów gier i nie tylko. EFCity to projekt tworzony przez stypendystów EFC. Polega na rozwijaniu wyobrażonych miast. Uczestnicy będą mieli okazję ulepszać XV wieczne folwarki, konkurować z sołtysami —  deweloperami i sprawiać, by to właśnie ich miasto stało się perłą w fantastycznym świecie.
  • Wspólne poznawanie języka angielskiego i kultury amerykańskiej. Wraz z wolontariuszami programu Teaching English in Poland, realizowanego przez naszego partnera Fundację Kościuszkowską Polska, będziemy uczestniczyć w wirtualnych spacerach po Nowym Jorku, wspólnie gotować i muzykować. Udostępnimy również webinaria eksperckie dla nauczycieli i edukatorów, materiały video dla uczniów z całej Polski oraz zaprosimy na spotkania na żywo z amerykańskimi nauczycielami.

Stypendyści będą informowani o szczegółach wydarzeń przez swoich koordynatorów, a najciekawsze aktywności pojawią się również na naszych profilach społecznościowych.

Zapraszamy wszystkich na wspólne wakacje! Jest nam przykro, że w tym roku nie spotkamy się na żywo. Postaramy się jednak, aby ten wspólny czas w internecie był przyjemny i twórczy.

Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC realizowany w strategicznym partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.