100-lecie Zespołu Szkół w Szczekocinach
09.06.2018

100-lecie Zespołu Szkół w Szczekocinach oficjalną inauguracją współpracy z Fundacją EFC

Uroczystość nadania patronatu Romana Czerneckiego Zespołowi Szkół w Szczekocinach oficjalną inauguracją naszej współpracy

Tegoroczny Zjazd Absolwentów Szkoły Średniej w Szczekocinach
był okazją uczczenia 100-lecia szkoły oraz nadania jej patronatu Romana Czerneckiego

Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele. W Zespole Szkół miały miejsce przemówienia okolicznościowe oraz uroczysta ceremonia nadania imienia szkole, której też przyznano „Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla województwa śląskiego”. Przemówienia wygłosili m.in. przedstawiciele Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego, Wojewoda Śląski, Kurator Oświaty, Starosta Zawierciański, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Średniej w Szczekocinach. Dyrekcja Szkoły oraz Fundacji oficjalnie zainaugurowała współpracę.