Program Edukacja Inspiracja podsumoenie

Podsumowaliśmy pierwszą edycję programu Edukacja Inspiracja

Ukoronowanie działań, wyciągnięcie wniosków i szukanie inspiracji na kolejne projekty z uczniami – to w największym skrócie wydarzyło się podczas spotkania podsumowującego pierwszą edycję programu Edukacja Inspiracja, które odbyło się 7 i 8 czerwca w Warszawie.

To nasze drugie spotkanie z 35 nauczycielkami i nauczycielami z małych miejscowości z całej Polski, którzy otrzymali granty na realizację projektów edukacyjnych ze swoimi uczniami. Pierwszy dzień otworzyła prezes Fundacji EFC – Emilia Gromadowska i Agata Łuczyńska – prezeska Fundacji Szkoła z Klasą. Następnie uczestnicy prezentowali efekty projektów. Prowadzeni przez trenerki z Fundacji Szkoła z Klasą – Agatę Łuczyńską i Aleksandrę Saczuk – mówili o osiągnieciach, ale również odważnie wspominali o przeszkodach, na które natrafili.

Podczas kolejnego warsztatu Magdalena Kocejko poprowadziła warsztat ewaluacyjny podsumowujący działania. Zostały wyciągnięte także wnioski i opracowane rekomendacje na kolejne działania w programie. Dzień zakończył się bankietem w Fundacji EFC. Nauczycieli przywitał Igor Czernecki – przewodniczący Rady Fundacji.

W drugim dniu nauczyciele z programu Edukacja Inspiracja wzięli udział w VIII Festiwalu Szkoły z Klasą. To wydarzenie, w którym uczestniczą nauczyciele i uczniowie z programów Fundacji Szkoła z Klasą świętując zakończenie działań. Nauczyciele Edukacji Inspiracji wystąpili w roli ekspertów, którzy wsłuchali się w opowieści uczniów o tym, co robili w projektach w swoich szkołach.

„Motywacja do dalszego działania”, „program, który dał mi wiatr w skrzydła”, „ludzie, którzy myślą, tak jak ja”, „wymiana doświadczeń”, „przestrzeń na rozmowę o tym, co ważne dla nauczycieli” – takimi słowami żegnali nas nauczyciele Edukacji Inspiracji. My również dziękujemy i czekamy na kolejną edycję i spotkania w programie.