Aleksandra Klicka i Adam Sudoł – laureatami konkursu Sława EFC!

Ideą konkursu jest wyróżnienie młodych ludzi – stypendystów Programu Stypendialnego Horyzonty – którzy odznaczają się szczególnymi osiągnięciami naukowymi oraz zaangażowaniem społecznym. W kategorii naukowej honorujemy stypendystów wyróżniających się  m.in. znakomitymi wynikami w nauce, którzy biorą udział w konkursach międzyszkolnych, wykazują niespotykane zainteresowania i pasje. W kategorii społecznej - stypendystów, którzy podejmują inicjatywę do działania, aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, pomagają innym stypendystom, kierują się zasadą fair play. Stanowią wzór dla innych. Kandydatów do tytułu wskazują sami stypendyści i koordynatorzy programu Horyzonty.

Z przyjemnością informujemy, iż w tegorocznej edycji Rada Fundacji wraz z Zarządem EFC zdecydowała o uhonorowaniu Aleksandry Klickiej - laureatka Sławy EFC w kategorii naukowej oraz Adama Sudoła - laureat Sławy EFC w kategorii społecznej.

A oto i laureaci:

Aleksandra Klicka – jej pasją jest wiedza o polityce i relacjach społecznych. Ola lubi badać i świetnie analizuje złożone zjawiska współczesnego świata. Jest uczestniczką wielu wykładów i zajęć dla studentów prowadzonych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Aktywność naukowa Oli przekłada się na wysokie noty uzyskane w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Jest finalistką LXI edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie oraz Olimpiady Wiedzy o III RP.

Nagradzamy Olę nie tylko za jej imponujące wyniki naukowe, ale również za jej aktywność. W  naszych oczach jest młodą badaczką, zainteresowaną otaczającym ją światem i ludźmi. Swojej wiedzy nie zatrzymuje dla siebie, ale wykorzystuje ją w praktyce, angażując się w projekty badawcze i międzynarodowe.

Adam Sudoł - zaangażował się rzecz Fundacji Court Watch Polska. Pracował przy monitorowaniu rozpraw sądowych na Podkarpaciu. Był tak skuteczny, że, mimo iż Fundacja nie współpracuje z niepełnoletnimi wolontariuszami, tym razem zrobiono wyjątek. Dzięki jego wkładowi powstał raport Obywatelski Monitoring Sądów 2019. Ponadto, Adam współpracował przy projekcie Safe Rave, który miał na celu rzetelne informowanie młodzieży na temat działania środków psychoaktywnych. Mając świetne wyniki w nauce, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych, nie odmawia pomocy tym, którzy tego potrzebują. Adama cechuje również wyróżniająca się aktywność w chórze "Kopernika", występował m.in. w Niemczech, Filharmonii Wrocławskiej, Operze Narodowej w Warszawie. Brał udział w licznych koncertach charytatywnych.

Nagradzamy Adama za włączanie się w ważne sprawy publiczne. Zaimponowała nam również jego konsekwencja w dążeniu do celu, umiejętność zjednywania i przekonywania do siebie ludzi. Doceniliśmy dobre wyniki Adama w nauce i jego ścisły umysł, w którym jednocześnie jest miejsce na myślenie o drugim człowieku i zamiłowanie do muzyki.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę w postaci bonów o wartości 1000 zł każdy, które mogą przeznaczyć na zakup pomocy naukowych.

Serdecznie gratulujemy!