Nazwaliśmy wyzwania, przed którymi stoi polska szkoła, i pokazujemy rozwiązania

Za nami spotkanie w gronie ekspertów i ekspertek, którzy byli współautorami i współautorkami publikacji w trzech obszarach naszego nowego projektu edukacyjnego Uwaga na szkołę | Rozwiązania dla edukacji: szkoły dobrych relacji, szkoły kompetencji i szkoły wspólnoty nauczycielskiej.

14 października – w Dzień Edukacji Narodowej, święto nauczycieli i nauczycielek – zaplanowana jest premiera projektu. Już niedługo zaprosimy wszystkich do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami dla edukacji, inspirowania się i wprowadzania ich w swojej szkole. A my pracujemy nad kolejnymi wyzwaniami, bo zależy nam, żeby na polską edukację spojrzeć całościowo i z różnych perspektyw.

Podczas wrześniowego spotkania odbyła się prezentacja nowych obszarów, nad którymi prace projektowe ruszają już w październiku, jak również prezentacja koordynatorek tychże obszarów. Za opracowanie publikacji: Szkoła równych szans odpowiadać będzie Anna Stokowska. Szkołę doceniania i oceniania – objęła Kinga Białek. Temat szkoły obywatelskiej będzie koordynowała Alicja Pacewicz członkini rady Fundacji EFC.

Konsekwentnie określamy wyzwania, przed którymi stoi polska szkoła i szukamy rozwiązań, by służyły nam wszystkim, którym zależy na edukacji. 14 października będzie miała odsłonę strona projektu Uwaga na szkołę|Rozwiązania dla edukacji. Na niej, w plikach do pobrania, będą znajdowały się materiały edukacyjne. W Fundacji EFC wierzymy, że edukacja to relacja. Pierwsze na stronie pojawią się właśnie relacje. Zapraszamy na uwaganaszkole.efc.edu.pl i bądźmy w żywym kontakcie.

Zdjęcie: Sigmund/Unsplash