Otwarcie Izby Pamięci imienia Romana i Andrzeja Czerneckich

Otwarcie Izby Pamięci imienia Romana i Andrzeja Czerneckich

14 listopada w Szkole Podstawowej w Słupi nastąpiło uroczyste otwarcie Izby Pamięci imienia Romana i Andrzeja Czerneckich.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władzy, Wójt Gminy Słupia – Krzysztof Nowak i Wicestarosta Jędrzejowski – Janusz Grabek, a także dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupi – Wiesław Hukowski wraz z nauczycielami i uczniami. Fundacja reprezentowała prezes Zarządu Emilia Gromadowska i Superwizor Marek Michalewski.

W miejscu Pamięci prof . Romana Czerneckiego złożone zostały kwiaty, a Marek Michalewski – jako członek rodziny Czerneckich – został poproszony o otwarcie Izby Pamięci. Umieszczone w niej zostały liczne dokumenty i pamiątki zawiązane z życiem i dokonaniami Romana Czerneckiego i jego syna Andrzeja.