Race’n’raise – Logicor ponownie ścigał się dla młodzieży

• Logicor zebrał 32 000 zł w ramch wyścigu Race’n’Raise
  • To już trzecia edycja organizowanego przez Logicor charytatywnego wyścigu rowerowego
  • Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Programu Stypendialnego Horyzonty

24 czerwca 2024: Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie wraz ze swoimi partnerami biznesowymi, zebrał 32 000 złotych w trzeciej edycji charytatywnego wyścigu kolarskiego „Race’n’Raise”. Trasa liczyła 300 km i tak jak w poprzednich latach miała miejsce w sercu Borów Tucholskich w północnej Polsce. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Program Stypendialny Horyzonty.

Celem wyścigu było pokonanie jak najwięcej kilometrów zaplanowanej trasy, a za każdy kilometr przejechany przez pojedynczego uczestnika, firma Logicor zobowiązała się do przekazania pięciu złotych na Program Stypendialny Horyzonty.

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego wspólnie z Fundacją Rodziny Staraków, poprzez program Horyzonty wspiera młodych ludzi z małych miejscowości, z aspiracjami, którym trudno byłoby realizować je bez wsparcia, w tym finansowego. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. Fundacje wspierają finansowo rozwój zainteresowań i pasji, w tym finansowanie nauki w szkole językowej i egzaminów na certfikaty.

Igor Czernecki, Prezes Zarządu Fundacji EFC, powiedział:

– Inicjatywa firmy Logicor Race’n’Raise jest wspaniałym przykładem bardzo ważnej współpracy sektora prywatnego z NGO-sami. To wyraz odpowiedzialności biznesu za wspólne dobro. Drugi rok z rzędu pieniądze zebrane przez Logicor pomogą w ufunowaniu naszym podopiecznym stypendiów, które umożliwią ich rozwój. W imieniu fundacji oraz stypendystów programu stypendialnego Horyzonty, dziękuję za ten przykład i za zaufanie.

Michał Ptaszyński, Country Manager w Logicor Polska, powiedział:

– Bardzo cieszę się, że nasza inicjatywa charytatywna Race’n’Raise wpisała się już na stałe w kalendarz nasz i naszych partnerów biznesowych. Kolejny rok z rzędu udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która będzie wsparciem dla młodych osób i pozwoli realizować im ich ambicje. Ta impreza pokazuje jak skutecznie można połączyć przyjemne z pożytecznym – biznesową imprezę sportową i działalność charytatywną.