Andrzej Orliński został laureatem nagrody Wrzos Romana Czerneckiego!

26 lutego br. obchodziliśmy w Zespole Szkół w Szczekocinach ważny dzień – Dzień Patrona. W tym roku honorowym laureatem nagrody Wrzos Romana Czerneckiego za zmienianie rzeczywistości na lepsze, został Andrzej Orliński – wybitny działacz społeczny, który wciela idee naszego wspólnego patrona w życie Szczekocin 70 lat później, w XXI wieku, integrując lokalną społeczność.

„Roman Czernecki patron nagrody Wrzos i patron Zespołu Szkół w Szczekocinach zmieniał powojenną rzeczywistość w bardzo trudnych warunkach. Mimo tego z perspektywy lat widzimy, jak bardzo jego działalność wpłynęła na życie mieszkańców gminy. Przejmuję odpowiedzialność (…) za kontynuację idei Romana Czerneckiego, za kontynuację działań zmieniających rzeczywistość na lepsze”. – mówi Andrzej Orliński tegoroczny laureat nagrody.

Andrzej Orliński – Szczekocinianin, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Szczekocinach. Przez kilka lat był także nauczycielem w Zespole Szkół w Szczekocinach. Regionalista, współzałożyciel i społeczny kustosz Szczekocińskiej Izby Regionalnej, organizator lekcji historycznych i regionalnych dla dzieci i młodzieży oraz spotkań i spacerów historycznych, współtwórca i współorganizator Szczekocińskiego Festiwalu Dialogu Kultur, autor wielu publikacji poświęconych tematyce historycznej i regionalnej, członek Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Średniej w Szczekocinach, Stowarzyszenia Miłośników Historii Szczekocin i Okolic, Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki.

Organizatorami Nagrody Wrzos Romana Czerneckiego Za zmienianie rzeczywistości na lepsze są Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Średniej w Szczekocinach oraz Zespół Szkół w Szczekocinach.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!