24.08.2023

Edukacja Inspiracja - ogłaszamy konkurs grantowy!

Wspólnie z Fundacją Szkoła z Klasą po raz siódmy zapraszamy do udziału w programie grantowym Edukacja Inspiracja. Zapoznaj się ze szczegółami, wypełnij formularz zgłoszeniowy i zdobądź do 4 500 zł na realizację autorskiego projektu edukacyjnego!

W programie chcemy docenić oraz wzmocnić rozwój zawodowy nauczycieli i nauczycielek oraz umożliwić realizację ich pomysłów. Wierzymy, że to Wy najlepiej znacie swoich uczniów oraz swoje uczennice i ich potrzeby, dlatego pozostawiamy Wam swobodę w wyborze tematu projektu i przestrzeń na realizację własnej wizji. Zależy nam na tym, by proponowane działania na każdym etapie angażowały dzieci i młodzież, odkrywały i rozwijały ich potencjał oraz zainteresowania. W VII edycji programu naszym motywem przewodnim jest storytelling oraz umiejętność wystąpień publicznych.

Naszą ofertę kierujemy do nauczycieli i nauczycielek szkół podstawowych publicznych i społecznych z miejscowości do 30 tys. mieszkańców, pracujących z uczniami i uczennicami klas 4-8. W tegorocznej edycji programu kwota grantu na działania wynosi do 4 500 zł.

Rekrutacja przebiega dwuetapowo. I etap potrwa od 24 sierpnia do momentu wpłynięcia pierwszych 300 zgłoszeń, jednak nie dłużej niż do 17 września 2023 roku. Aby zgłosić swój pomysł na projekt edukacyjny, należy wypełnić krótki formularz internetowy do I etapu rekrutacji.

Zgłoszenia swojego pomysłu na projekt edukacyjny dokonuje nauczyciel/nauczycielka, który(-a) w przypadku otrzymania finansowania będzie odpowiedzialny(-a) za jego realizację. W formularzu do I etapu opisuje w kilku krótkich pytaniach pomysł na projekt. W I etapie rekrutacji zależy nam na poznaniu wstępnej koncepcji projektu. Nie chcemy jeszcze poznawać w pełni zaplanowanych działań – będą one opisywane dopiero w II etapie rekrutacji.

Zgłoszenia z I etapu rekrutacji, które spełnią wymogi formalne i kryteria merytoryczne, zostaną ocenione przez przedstawicieli Fundacji EFC i Fundacji Szkoła z Klasą. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie 80, które przejdą do kolejnego etapu rekrutacji. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone nie później niż 20 września.

Więcej informacji o obu etapach rekrutacji, zasadach przyznawania finansowania, kryteriach oceny zgłoszeń oraz regulamin programu znajdziecie na stronie: https://efc.edu.pl/programy/edukacja-inspiracja. Dostępny jest tam również wykaz pytań z formularza zgłoszeniowego, który pomoże Wam przygotować się do wypełnienia wniosku.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!