29.08.2022

Formy podstawowe I Plener warsztatowy dwóch edycji

W drugiej połowie sierpnia w podwarszawskich Urlach odbyło się spotkanie uczestniczek pierwszej i drugiej edycji programu-wystawy Formy podstawowe. Plener w „Oddechowie” był symbolicznym domknięciem pierwszej edycji projektu oraz zapowiedzią jego kontynuacji. Uczestniczki miały szansę poznać się, wymienić doświadczeniami i spędzić czas w bliskim kontakcie z naturą.

Wydarzenie, jak i sam program, współorganizowaliśmy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wzięły w nim udział nauczycielki i edukatorki, które ostatniej jesieni i zimy wraz z dziećmi przygotowały wystawy w środowisku szkolnym oraz osoby, które zostały zaproszone do drugiej edycji programu.

Plener był przestrzenią wymiany doświadczeń między uczestniczkami, zarówno pod kątem przebiegu programu, jak i osobistych doświadczeń związanych z edukacją. Był także okazją do podsumowania minionej edycji oraz przygotowaniem do kolejnej. Pozwolił na zapoznanie plenerowiczek z różnymi praktykami artystycznymi z obszaru performansu, prac dźwiękowych czy teatralnych, które będą mogły wykorzystać w działaniach ze swoimi uczniami i uczennicami.

Warsztaty artystyczne prowadzili: twórca teatralny Sebastian Świąder i saksofonista Natan Kryszk. Jednym z efektów wspólnej pracy był 45-minutowy dźwiękowy performans, którego materiałem były wspomnienia szkolne uczestniczek.

Plener w Urlach był wydarzeniem, które połączyło pierwszą i drugą edycję Form podstawowych. Informacje o odsłonie kolejnej edycji pojawią się na naszej stronie www w połowie września tego roku. Wyczekujcie kolejnych informacji my już nie możemy się doczekać!