Kolacja Mistrzów 2018

Kolacja Mistrzów 2018

29 lipca w hotelu Nadmorskim w Gdyni odbyła się VII edycja Kolacji Mistrzów. Wydarzenie, organizowane przez absolwentów Fundacji EFC, ma na celu inspirowanie młodzieży poprzez możliwość wymiany doświadczeń ze znakomitymi gośćmi ze świata nauki, sportu, sztuki czy organizacji pozarządowych.
Podczas wieczoru miało miejsce ogłoszenie laureatów konkursu Sława EFC, wyłaniającego corocznie najbardziej aktywnych Stypendystów i Stypendystki na polu naukowym i społecznym. Laureatami tegorocznej edycji konkursu Sława EFC zostali: Artur Matyjasek (w kategorii Naukowej) i Edward Drzymała (w kategorii społecznej). W tym roku Kolację Mistrzów niezwykle wzbogacił występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, która działa w ramach zaprzyjaźnionej z EFC Fundacji Pogranicze.

W tym roku naszymi gośćmi byli:

Agnieszka i Piotr Woźniak-Starak, przedstawiciele Fundacji Rodziny Staraków oraz członek zarządu tejże fundacji - Wiesława Giedrojć. Fundacja Rodziny Staraków finansuje 120 stypendiów w programie MoN, realizowanym we współpracy z Fundacją EFC.

Robert Biedroń – prezydent Słupska, od 2015 r. członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.

Robert Olszewski – creative strategist, ekspert w tworzeniu reklam na platformach Facebook, Instagram oraz Messenger.

Anna Streżyńska – minister cyfryzacji w latach 2015-2018, wyróżniona nagrodą im. Marka Cara. Obecnie prezes zarządu spółki informatycznej MC2 Solutions.

Prof. dr hab. n. med. Grażyna Odrowąż-Sypniewska – kierownik bydgoskiej Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Dr n. med. Paweł Kabata – chirurg, autor bloga „Chirurg Paweł – o chirurgii inaczej”.

Dr Piotr Migdał – niezależny konsultant ds. analizy danych (data science) specjalizujący się w uczeniu maszynowym, głębokich sieciach neuronowych i interaktywnej wizualizacji danych.

Bartosz Pilitowski – socjolog, założyciel i prezes Fundacji Court Watch Polska, pomysłodawca i lider „Obywatelskiego Monitoringu Sądów”.

Dr Ewa Modrzejewska – medioznawczyni, doktorka nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Retorycznego.

Sean Bobbit – prezes studia Break Thru Films, jeden z producentów nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”.

Kuba Piątek – zawodowy motocyklista, który startował w 5 rundach MŚ: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze, Egipcie, Włoszech i Maroku, zwycięzca Rajdu Faraonów, zdobywca Pucharu Świata.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak – wokalistka, instrumentalistka i autorka piosenek. W 2016 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Jak pokochać centra handlowe”, za którą otrzymała Paszport Polityki.

Róża Rzeplińska – szefowa Stowarzyszenia 61, etnografka, kierująca zespołem analityków i aktywistów prowadzących serwis MamPrawoWiedziec.pl.

Mariusz Turski – współzałożyciel bValue Angels VC, wiceprezesa Fundacji AIP odpowiedzialny za AIP SEED CAPITAL, inwestujący w innowacyjne start-upy.

Igor Kaczmarczyk – absolwent III LO w Gdyni, student na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i prezes zarządu start-upu Amber Laboratories.

Dr Sylwię Spurek – zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, radczyni prawna, legislatorka, współzałożycielka Fundacji Klinika Rządzenia, wykładowczyni na Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na studiach podyplomowych Gender Mainstreamingu przy Polskiej Akademii Nauk.

Krzysztof Czyżewski – praktyk idei, poeta i eseista, redaktor, współtwórca Fundacji „Pogranicze” i  Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, prowadzącego międzynarodową latającą kawiarnię literacką „Café Europa”.

Małgorzata Sporek-Czyżewska – animatorka kultury, współzałożycielka Fundacji „Pogranicze”, Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Razem z Wojciechem Szroederem prowadzi m.in. Orkiestrę Klezmerską.

Prof. dr hab. Dorota Gondek-Rosińska – profesor nadzwyczajny w Instytucie Astronomii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zajmuje się astrofizyką gwiazd neutronowych i czarnych dziur.

Joanna Gałecka –  Social Wolves, HR Manager & Team Spirit z 10-letnim doświadczeniem. Jej rolą w Social Wolves jest znalezienie kompromisu pomiędzy potrzebami ludzi i rozwojem biznesu.