Lista szkół w trzeciej edycji programu Formy podstawowe

W tegorocznej, 3. edycji programu Formy podstawowe weźmie udział 10 szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, z miejscowości poniżej 30 tysięcy mieszkańców. Poniżej lista szkół biorących udział w najnowszej edycji programu:

- Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Dwernickiego w Rudzie Wolińskiej

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młochowie

- Szkoła Podstawowa im.Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkiem

- Publiczna Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Jelonkach

- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie

- Szkoła Podstawowa im. prof. Jadwigi Kobendzy w Koczargach Starych

- Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie

- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie

- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Chynowie

- Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym

Formy podstawowe to cykliczny program skierowany do uczennic i uczniów od czwartej do ósmej klasy szkoły podstawowej, realizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego. Ideą Form podstawowych jest stworzenie pudełka mieszczącego w sobie „uśpioną” wystawę, która w każdej chwili może się zmaterializować w kształcie wybranym przez uczniów, wspieranych przez kadrę nauczycielską i zespół edukacji Muzeum. W ostatniej edycji programu, w pudełku znalazły się prace Tareka Atouiego, Maximiliane Baumgartner, Alicji Bielawskiej, Kati Buchatskiej, Dory Garcii, Prabhakara Pachputego, Joanny Piotrowskiej & Bożki Rydlewskiej, Raqs Media Collective, Jaśminy Wójcik i kolektywu Zakole. W 2023 roku rozpoczyna się trzecia edycja programu Formy podstawowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://formy.artmuseum.pl