EFC

Aktualności

09.06.2022

O prezentacji projektów – zdalne lekcje Edukacji Inspiracji

Kolejna odsłona zdalnych lekcji Edukacji Inspiracji za nami! W dniu 2 czerwca, razem z Fundacją Szkoła z Klasą, przygotowywaliśmy uczniów i uczennice, nauczycieli i nauczycielki, do prezentacji projektów edukacyjnych, zrealizowanych przez nich w tegorocznej edycji programu. Wydarzenie było jednak otwarte dla wszystkich, bo to cenna wiedza dla każdego, którą chcemy się dzielić.

W Edukacji Inspiracji nauczyciele pracują za pomocą metody projektu edukacyjnego. Jego stałą częścią jest prezentacja zrealizowanych działań, dlatego tematem przewodnim zdalnych lekcji było przygotowanie się i wzmocnienie pewności siebie przed publiczną prezentacją. Zajęcia były nastawione na pobudzenie kreatywności i odwagi w działaniu. 

Pierwsza lekcja, prowadzona przez Agnieszkę Chomicką-Bosy, przedstawiała, jak stworzyć ciekawą opowieść, korzystając z mocy storytellingu. Uczestnicy i uczestniczki mogli wrócić myślami do historii, które ich poruszyły czy zapadły w pamięć, aby poznać narzędzia, które pomogą taki efekt osiągnąć w opowiadanych przez nich historiach. 

Z wizytą u Pana “Chcieć-To-Móc” i ekipy Pana “Nie-Uda-Ci-Się” to tytuł drugiej lekcji, prowadzonej przez Martę Florkiewicz-Borkowską. Podczas zajęć prowadząca wyjaśniła, jak dbać o swoje skrzydła mocy i nie dać się przygnieść kamyczkom zwątpienia. Podjęliśmy także pierwsze kroki w kierunku pozbycia się ekipy Pana Nie-Uda-Ci-Się i wzmocnienia Pana Chcieć-To-Móc. 

Cieszymy się, że uczestnicy zdalnych lekcji dopisali tak licznie. Zachęcamy do pobrania materiałów podsumowujących tutaj. Nauczycielom i nauczycielkom pomogą one w przeprowadzeniu podobnych zajęć ze swoimi uczniami i uczennicami. Dla młodzieży przygotowaliśmy graficzne sketchnotki, które w łatwy sposób pomogą utrwalić wiedzę z zajęć. Korzystajcie w szkole i na co dzień!

Lekcje można także obejrzeć tutaj. Zapraszamy!

Edukacja Inspiracja to program prowadzony przez Fundację EFC we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą. Przyznajemy w nim granty dla nauczycieli z miejscowości do 30 tys. mieszkańców na realizację autorskich projektów edukacyjnych.