Program Stypendialny Horyzonty | zakończenie 11 edycji

28 maja br., w restauracji Spokojna 15 wraz z kolejnym już rocznikiem maturzystek i maturzystów, świętowaliśmy zakończenie Programu Stypendialnego Horyzonty, który prowadzimy wspólnie z Fundacją Rodziny Staraków. W pięknych okolicznościach przyrody, 45 stypendystów i stypendystek mogło spotkać się, żeby podsumować swój 4 i 5-letni udział w stypendium, wzruszać się i wspominać, ale też rozmawiać o marzeniach i planach na przyszłość.

Grzegorz Kotowski, Członek Zarządu Fundacji Rodziny Staraków oraz dr Igor Czernecki, Prezes Fundacji EFC podzielili się swoim przesłaniem dla młodych ludzi wkraczających w nowy etap życia. Podkreślali wartości i umiejętności, które zdobyli stypendyści - samodzielność, praca zespołowa, krytyczne myślenie, czy działanie na rzecz wspólnego dobra. Wpływają one na charakter, a także na sposób, w jaki absolwenci i absolwentki będą podchodzić do wyzwań, które stawia im współczesny świat.

Impreza była również dobrą okazją do zapoznania się z misją i działalnością Stowarzyszenia Alumni EFC i FRS, które zrzesza absolwentki i absolwentów programu Horyzonty. Przedstawiciele organizacji przygotowali dla kończących szkoły średnie barwną, wizualną opowieść zachęcając kolejny rocznik do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia, żeby działać na rzecz młodszych koleżanek i kolegów z Horyzontów.

Był czas na pamiątkowe zdjęcia, uśmiechy, tańce na parkiecie, czy interaktywny quiz pozwalający przypomnieć wspólne chwile spędzone w programie. Koniec stypendialnej drogi stał się jednocześnie nowym początkiem. Tegoroczni maturzyści i maturzystki zabierają ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszają w dalszą drogę. Jesteśmy przekonani, że ta intensywna „lekcja” samodzielności nie tylko wzmocniła w nich pewność siebie, ale także nauczyła, że sukces i dobrostan zależą od ich własnych działań i decyzji.