EFC

Pan Marek Michalewski na spotkaniach z młodzieżą

więcej

II faza rekrutacji zakończona

więcej

Fundacja EFC na 7. Gali Polskiej Rady Biznesu

więcej

Szósta rocznica śmierci Andrzeja Czerneckiego

więcej

Nauczyciele programu Edukacja Inspiracja po szkoleniu

więcej

Aktualności

Patron

Patron Fundacji EFC
Prof. Roman Czernecki (1904-1986)

Po wojnie założyciel szkoły w Szczekocinach, a później szef kuratorium województwa zielonogórskiego, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku oraz wykładowca Politechniki Warszawskiej. Na każdym poziomie edukacji dał się poznać jako świetny organizator, którego celem była praca nad rozwojem młodych ludzi niezależnie od warunków, w jakich się znaleźli i kąd pochodzili. Wiedział, że zmarnowanie ich potencjału będzie ogromną stratą dla Polski.

więcej

Stypendyści

Magda

Kiernozek

Otrzymała możliwość nauki w niepublicznym liceum Akademeia High School. Dzięki temu będzie zdawała brytyjską maturę A-level, która pozwoli na podjęcie studiów zagranicznych. Gratulujemy!

Natalia

Kwiatkowska

Stypendystka EFC  i uczennica IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu została finalistką XLIII Olimpiady Historycznej. Natalia wybrała specjalizację "Historia parlamentaryzmu w Polsce". W wolnych chwilach Natalia działa w organizacjach równościowych i antydyskryminacyjnych.

Łukasz

Kamiński

Stypendysta z Warszawy z liceum Staszica, uzyskał tytuł laureata LXVIII Olimpiady Matematycznej zajmując 4 miejsce w Polsce! Łukasz jest dzięki temu w składzie polskiej delegacji na XI Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną, która odbędzie się na Litwie w dniach 21–27 sierpnia br.

Natalia

Rochmińska

Stypendystka EFC i uczennica I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, dostała się na stypendium do UWC, do szkoły prywatnej Clifton College w Wielkiej Brytanii.